dr n. med. Robert Chyrek
Hipertensjolog, specjalista chorób wewnętrznych.
Konsultacje kardiologiczne.
Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny).
Specjalista chorób wewnętrznych I stopnia (1999 r.) i II stopnia (2003 r.), specjalista hipertensjolog (2009 r.) z ponad 20-letnim doświadczeniem pracy w Oddziałach Klinicznych Nadciśnienia Tętniczego (Szpital Kliniczny nr 1, ul. Długa ½ w Poznaniu), Klinice Nadciśnienia Tętniczego i Zaburzeń Metabolicznych (Szpital Kliniczny nr 1, ul. Szamarzewskiego 82/84) oraz w specjalistycznej opiece ambulatoryjnej (Poradnie Kardiologiczne w Poznaniu i na terenie woj. wielkopolskiego, Poradnia Nadciśnienia Tętniczego i Poradnia Zaburzeń Metabolicznych).
Starszy asystent w Klinice Nadciśnienia Tętniczego, Zaburzeń Metabolicznych i Chorób Wewnętrznych Szpitala Klinicznego im. Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (do 2010 r.).
Rozprawa doktorska nt. „Zachowanie się białek ostrej fazy i profilów glikozylacji u otyłych hipertoników i chorych z otyłością prostą” (2004 r.) dotycząca m.in. białka CRP.
Autor/współautor kilkudziesięciu prac i doniesień naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych.
Wybrany przez Pacjentów Kardiologiem Roku w plebiscycie „Hipokrates Wielkopolski” w 2017 r., organizowanym przez „Głos Wielkopolski”.
Zdobyte doświadczenie, zarówno w oddziałach klinicznych, jak i poradniach specjalistycznych umożliwia mi holistyczne spojrzenie na pacjenta i jego schorzenia.
Główne zainteresowania kliniczne to profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych (układu krążenia), diagnostyka i leczenie nadciśnienia tętniczego, nadciśnienia tętniczego opornego i nadciśnienia wtórnego, nadciśnienia tętniczego w okresie ciąży, nadciśnienia towarzyszącego innym chorobom przewlekłym (cukrzycy, niewydolności nerek itp.), choroba niedokrwienna serca ( choroba wieńcowa, stan po zawale serca), niewydolność serca, wady serca, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia gospodarki lipidowej (m.in. wysokie stężenie cholesterolu, triglicerydów).
W ramach konsultacji wykonuję badanie spoczynkowe EKG oraz badanie echokardiograficzne (ECHO, TTE). Istnieje możliwość wykonania i oceny badań holterowskich – Holter RR (ciśnieniowy, ABPM) i Holter EKG.
Holter EKG rejestruje czynność serca przez całą dobę, dzięki czemu można wykryć zaburzenia, które są niewykrywalne za pomocą spoczynkowego EKG.
Holter ciśnieniowy (ABPM) to całodobowa rejestracja ciśnienia tętniczego, która dzięki wielokrotnym pomiarom ciśnienia tętniczego w ciągu doby pozwala m.in. ocenić skuteczność leczenia nadciśnienia tętniczego.
Regularnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach z zakresu kardiologii, hipertensjologii i chorób wewnętrznych.
Terminy przyjęć:
Wtorki – 10:00 – 13:00
Czwartki – 10:00 – 13:00