dr hab. Małgorzata Leszczyńska
Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, specjalistą laryngologiem. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w roku 1997, natomiast tytuł doktora habilitowanego w roku 2015. Od 1990 roku jest pracownikiem Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na stanowisku adiunkta. Główne zainteresowania zawodowe to diagnostyka, leczenie chorób nosa i zatok przynosowych w tym dróg łzowych. Ponadto posiada bogate doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych głowy i szyi.
Laryngolog – terminy przyjęć:
Poniedziałek – 15:30
Środa – 15:30
Sobota – 10:00Poradnia Laryngologiczna – ul. Niecała 1/5 Poznań.
dr hab. Tomasz Kopeć
.
dr Maciej Pabiszczak
Absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Dyplom doktora nauk medycznych otrzymał w 1999 r a rok później tytuł specjalisty w zakresie Otolaryngologii. Pracuje w Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego Uniwersytetu Medycznego. Od 1994 roku asystent, od 2012 roku adiunkt Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Poznaniu ul. Przybyszewskiego 49.
Zakres zabiegów (dorośli, dzieci):
– plastyka przegrody nosa oraz małżowin nosowych dolnych,
– usunięcie migdałków podniebiennych oraz migdałka gardłowego
– drenaż uszu
– operacje zatok przynosowych – FESS
– zabiegi endoskopowe krtani
Laryngolog – terminy przyjęć:
Wtorek – 14:45
Poradnia Laryngologiczna – ul. Niecała 1/5 Poznań.
dr Hanna Czerniejewska-Wolska
Posiada tytuł specjalisty z audiologii i foniatrii. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zaburzeń słuchu i mowy, w szczególności po przebytych urazach oraz implantacji ślimakowych. Odbywała staż zagraniczny w szpitalu uniwersyteckim w Kilonii w Niemczech. Prowadzi intensywną działalność dydaktyczną prowadząc zajęcia z zakresu foniatrii i audiologii oraz anatomii narządów mowy, słuchu i równowagi ze studentami Wydziału Lekarskiego i Wydziału Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ( w języku polskim i angielskim) oraz Protetyki Słuchu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi, Sekcji Audiologicznej Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi oraz Sekcji Foniatrycznej Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi.
W 2019 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy na temat jakości życia i jakości słyszenia u dorosłych pacjentów po operacji wszczepienia implantu ślimakowego.
Kateteryzacja /cewnikowanie trąbki Eustachiusza – celem udrożnienia trąbki słuchowej, która często bywa przyczyną niedosłuchu typu przewodzeniowego.
Cewnik / kateter jest wkładany przez nos. Przed badaniem lekarz znieczula, podając środek miejscowo znieczulający, np. w postaci aerozolu. Najpierw cewnik wsuwa się prosto, a po osiągnięciu tylnej ściany gardła zakręca się go pod kątem prostym. Po chwili osiąga on poziom trąbki Eustachiusza. Następnie do zewnętrznego końca katetera wprowadza się lek i przyczepia się tzw. balon Politzera- aby wtłoczyć lek do ujścia gardłowego trąbki słuchowej. Po poprowadzeniu leku usuwa się kateter. Zabieg powtarzany w seriach
Laryngolog – terminy przyjęć:
Wtorki – 10:00
Poradnia Laryngologiczna – ul. Niecała 1/5 Poznań.
lek. Tomasz Pastusiak
Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im.Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w 2006r. Od 2007r. asystent Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2014r. uzyskał specjalizacja w zakresie otorynolaryngologii. Członek Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi oraz Sekcji Onkologicznej tego Towarzystwa. Zainteresowania zawodowe: chirurgia onkologiczna w zakresie głowy i szyi, chirurgia nosa i zatok przynosowych, chirurgiczne leczenie zespołu obturacyjnego bezdechu sennego.
Laryngolog – terminy przyjęć:
Poniedziałek – 15:30
Czwartek – 15:30Poradnia Laryngologiczna – ul. Niecała 1/5 Poznań.
lek. Tatiana Fijałkowska
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od lipca 2015 r. zajmuje stanowisko starszego asystenta na Oddziale Otolaryngologicznym Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu. Odbyła liczne kursy operacyjne m.in. 50th Graz Course on Rhinosurgery w lipcu 2014 w Graz, Austria czy III Kurs Szkoleniowy Chirurgii Endoskopowej Zatok Przynosowych w listopadzie 2014. Głównie leczone schorzenia laryngologiczne: choroby ślinianek, ucha, migdałków oraz zatok. Biegle posługuje się językiem angielskim.
Laryngolog – terminy przyjęć:
Środa – 18:00
Poradnia Laryngologiczna – ul. Niecała 1/5 Poznań.
lek. Maciej Tokarski
Specjalizuję się w dziedzinie otorynolaryngologii.
Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób uszu, nosa, jamy ustnej, gardła oraz krtani. Szczególne zainteresowania: choroby zatok przynosowych i ślinianek. Na co dzień pracuje w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi.
Laryngolog – terminy przyjęć:
Wtorki – 13:30
Poradnia Laryngologiczna – ul. Niecała 1/5 Poznań.
dr Agnieszka Koligat-Seitz
Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im K. Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończyła w 2011 roku. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Oddziale Otolaryngologicznym w Szpitalu Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu. Uczestniczyła w licznych stażach w Katedrze Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej Szpitala Uniwersyteckiego im. H. Święcickiego UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, w Klinice Otolaryngologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
Swoją wiedzę nieustanne poszerza poprzez uczestnictwo w krajowych i zagranicznych kursach operacyjnych, szkoleniach i konferencjach. Odbyła kursy operacyjne w szpitalach uniwersyteckich w Warszawie, Barcelonie, Berlinie. W obrębie zawodowych zainteresowań szczególne miejsce zajmują zaburzenia oddychania podczas snu, rinologia oraz diagnostyka i leczenie schorzeń laryngologicznych u dzieci.
Aktualnie pracuje w Oddziale Otolaryngologii Dziecięcej w Wielkopolskim Centrum Pediatrii ul. Wrzoska w Poznaniu.
Poradnia Laryngologiczna – ul. Niecała 1/5 Poznań.